PORADÍME VÁM OD PO DO NE NA TELEFONU +420777002995. JSME TU PRO VÁS! DORUČUJEME AJ NA SLOVENSKO!

ČASTO KLADENÉ DOTAZY FAQ

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Nevybledne fotografie, která je vystavena slunečnímu záření?
 
Fotografie je speciální technikou přenesena na porcelán. Porcelánová fotografie,stojánek nebo urna je poté dodekorována zlatem nebo jinými drahými kovy dle přání zákazníka. Polotovar je umístěn do pece, kde při devíti stech stupních dojde ke spojení barev s glazurou a je dosaženo požadované odolnosti a trvanlivosti fotografie.  Porcelánová fotografie je následně pečlivě překontrolována a dočištěna. Takto zhotovená fotografie odolává všem povětrnostním vlivům, tudíž jí nevadí sníh, déšť, mráz ani sluneční záření, porcelánová fotografie od nás si zachovává svou barevnou stálost minimálně po desítky let.
 
Je možné použít skupinovou fotografii pro vytažení určité osoby?
 
Tyto úpravy provádíme často. Naši grafici jsou skuteční profesionálové a zhotovit kvalitní portrét dokáží i ze skupinové fotografie. Fotografii je možné zaslat k individuálnímu posouzení.

 

Jak dlouho trvá zhotovení?

 

Můžete si být jisti, že konáme, co je v našich silách. Běžná doba zhotovení je v řádu 14 dní, stanovit přesný termín není tak úplně možné, záleží na náročnosti konkrétního výrobku.

 

Jak je možné připevnit porcelánovou fotografii na kámen?

 

Porcelánové fotografie se lepí na pomník či náhrobní kámen speciálním lepidlem. Lepidlo je možné si u nás zakoupit. Při lepení je důležité dodržet doporučený postup.

Je také možné přenechat lepení odborníkovi (kameníkovi), což je běžná praxe.

Potřebujete předlohové foto upravit do určité velikosti či tvaru, nebo si úpravu provedete sami?

Všechny potřebné úpravy si provedeme sami – máme s nimi mnohaleté zkušenosti a víme, jak nejlépe fotografii připravit pro techniku keramického tisku.

Vámi dodané fotografie se nejprve digitálně zpracují a podle vašich požadavků upraví. Nejčastěji provádíme změnu pozadí, samozřejmostí je pak retuš nečistot a doladění intenzity barev a stínů. Velmi záleží na kvalitě dodané fotografie, čím kvalitnější fotografie, tím bude kvalitnější i výsledná porcelánová fotografie. Každopádně i z poškozené fotografie jsme schopni zhotovit kvalitní porcelánovou fotografii, stojánek na hrob nebo pohřební urnu s fotografií zesnulého. Naši grafici u nás v porcelánové manufaktuře zhotovili již desetitisíce porcelánových fotografií a s opravami a retušemi fotografií mají dlouholeté zkušenosti.

Na požádání Vám rádi zašleme takto připravenou fotografii ke kontrole. Jakmile obdržíme od Vás zprávu, že fotografie je v pořádku, můžeme fotografii přenést na porcelán. V případě, že by zákazník nebyl s připravenou fotografií spokojen, vrací se fotografie k další úpravě, tak aby byl zákazník spokojen a kontrola se opakuje.

Mám více fotografií a nevím, kterou použít. Jak postupovat?

 

Zašlete nám je k posouzení a my Vám s výběrem pomůžeme. Přeci jen už máme díky zkušenostem potřebné estetické cítění v oku a víme, jaké náležitosti předloha pro hezkou porcelánovou fotografii vyžaduje.

Mám barevné foto a chci vyrobit černobílé, je to možné?

 

Ano, převádíme barevné fotografie na černobílé i sépiové. Tyto úpravy provádíme zdarma.

Vrátíte mi zpět fotografii, kterou vám zašlu poštou?

 

Ano. K Vaší fotografii přistupujeme s co největším respektem a spolu s hotovým výrobkem Vám ji zašleme zpět.

 

Nemusím se bát , nechat si poslat porcelánovou urnu poštou? Nerozbije se?

Nemusíte se obávat. Urny i veškerý náš sortiment balíme do několika vrstev bublinkové folie a poté vkládáme do pevné transportní kartonové krabice označené symbolem křehké.

Jaký je rozdí mezi urnou a vsypovou urnou?

Do urny lze vložit úřední plastovou vložku s popelem, kterou vydávají krematoria. Do vsypové urny úřední plastovou vložku s popelem vložit nelze a popel zesnulého Vám do urny uloží Vaše pohřební služba.