Novinky

Nerezové a plastové urny

Volba správné pohřební urny se může jevit jako úkol vyžadující nejen citlivost, ale i praktický přístup. Existuje široká paleta materiálů, ze kterých jsou hřbitovní urny vyráběny. Každý z nich přináší své specifické výhody a vlastnosti.

V dnešní době je hodně typů uren a můžete se setkat s ručně vyrobenými, porcelánovými a designovými kousky. My se dnes ale zaměříme na porovnání těch nejvíce rozšířených uren - nerezových a plastových.

 

                                                              Nerezové urny

Nerezové pohřební urny, známé pro svou odolnost a eleganci, představují symbol trvanlivosti a stálosti. Nerezová ocel je materiál, který symbolizuje odolnost proti času a přírodním živlům, což je důvodem, proč se nerezové urny často volí pro venkovní uložení popela.

Nerezová ocel je materiál, který má vysokou korozní odolnost. Plánujete-li uložit své blízké v blízkosti vodní plochy nebo tam, kde je vysoká vlhkost jsou tyto typy pohřebních uren pro vás vhodně řešení.

 

 

 

Plastové urny

Plastové urny na druhé straně představují moderní, cenově dostupnou a lehkou alternativu.

Někteří sice mohou vnímat plast jako méně ušlechtilý materiál. Je ale důležité si uvědomit, že plastové urny mají nekonečnou škálu tvarů a designů.

Mohou být tedy stejně reprezentativní jako jejich kovové protějšky. Moderní plasty jsou navíc navrženy tak, aby byly odolné a ekologické.

 

 

 

Při výběru materiálu je prioritou si uvědomit, kam budete urnu umisťovat. Pokud plánujete umístit urnu v nepříznivých podmínkách a neuchovávat ji ve vnitřních prostorech, je vhodné přemýšlet o materiálu, jakým je například nerezová ocel, která lépe odolává vnějším živlům.

Vsypové a klasické urny, řešení pro těžké chvíle

 Ztráta blízkého člověka je těžká. Víme, že potřebujete truchlit. Pohřeb a vše s ním spojené je možná to poslední, co chcete řešit. Jsme tu pro vás, abychom vám usnadnili výběr urny, zatím co vy budete mít více prostoru trávit čas s přáteli a truchlit. Zatím co si procházíte celým procesem, vyrábí pro vás České urny již více než třicet let klasické a vsypové urny, které ve světě nemají obdoby. Každý kousek je totiž výsledkem ruční práce.

Urna, která je podle vašich představ

Vsypové a klasické urny pro uložení popela pro vás vyrábí České urny v nejrůznějším designovém a barevném provedení. Každá urna, která vyjde z naší dílny, je navíc vyrobena ručně. Každý kus u nás projde dvakrát výpalem, je barven ručně za použití barev vyrobených z drahých kovů a po prvním výpalu navíc ručně opracován. Pečlivě ladíme detaily, aby výsledná urna působila nejen precizním, ale také decentním dojmem. Všechny naše urny jsou ztělesněním elegance. Základ je často zdoben dalšími detaily na přání zákazníka.

 

Naše urny snadno konkurují kvalitě nejen u nás, ale i ve světě. Co je na nich výjimečné?

Kvalitní česká výroba - české ruce jsou nad zlato. Sami to určitě potvrdíte, když si vzpomenete na všechny ty krásné kraslice, vyšívané dečky a paličkované krajky, kterým se věnovaly naše babičky. Pozadu nezůstávají ani muži se svým citem pro detail, ve dřevě, keramice a dalších materiálech. Prim hraje už po staletí porcelán.

Přenos fotografie - porcelán zdobíme i přenesením fotografie. Je to speciální technika, které se věnujeme už více než dvacet let.

Poctivý český porcelán - na výrobu všech uren používáme kvalitní český porcelán z čistých surovin. Výsledný produkt odolá nejen povětrnostním podmínkám, ale také UV záření, na které mohou být jiné materiály naopak náchylné.

Záleží nám také na ekologickém přístupu k životnímu prostředí. Porcelán je sám o sobě ekologický, takže nijak nezatěžuje životní prostředí.

Porcelánové České urny vás okouzlí

Už víte, v čem tkví kouzlo našich porcelánových uren. V naší nabídce najdete klasické pohřební urny a pohřební urny vsypové a pokud si nevyberete konkrétní model, můžete se na nás obrátit s výrobou urny na zakázku. Jaká je naše nabídka? Urny u nás koupíte ve variantách barevná urna, bílá urna a jednoduchá urna.

 

Památka, která vás neopustí

Generace našich prarodičů si vystavovala urny doma. Měli tak vzpomínku na své blízké neustále u sebe. Nyní se tento trend pomale vrací. Porcelánová urna je jemnou a zároveň milou připomínkou blízkého člověka, podobně jako vystavená fotografie. Bolest časem odejde a vám zůstanou jen vzpomínky, které vás budou hřát v srdci.

 

Porcelánovou urnu můžete také vložit do hrobu, samostatného nebo rodinného. České urny pamatují při návrhu nového modelu na každou variantu. Aktuální jsou také fotografie a stojánky s fotografií, které si můžete vystavit doma nebo je umístit na hrob. Starší generace si chystaly stojánek s fotografií sami ještě za života, aby si vybrali fotografii, která se jim líbí. Na hrobech je lze uložit do vitrínek, doma vystavit na poličku.

 

Originální design pohřebních uren

V článku se dotýkáme jednoho z nejcitlivějších témat, tím  je design pohřebních uren. Správný výběr vhodné urny si zaslouží naši  pozornost. Urny mají za úkol nejen uchovávat ostatky našich milovaných, ale také vyjadřovat naše hluboké city k nim a zachovávat vzpomínky.

Výběr správného designu chce svůj čas.  Všechny pohřební urny nevypadají stejně. Pokud se porozhlédnete po ručně vyráběných pohřebních urnách, určitě vás jejich design mile překvapí. Můžete tím dodat celému rozloučení s vaším blízkým dotek něhy, lásky i péče.

 

V tomto článku se zaměříme na jedinečný design pohřebních uren, který je zosobněním lásky – uren ve tvaru srdce.

Urny ve tvaru srdce

Představte si urnu ve tvaru srdce. Nejen, že je to symbol lásky, kterou jsme k našemu zesnulému cítili, ale symbolizuje i prostor, který zesnulý v našem životě a srdci zaujímal. Připomíná nám, že láska nikdy nezaniká, pouze se přeměňuje do nových forem.

Urny ve tvaru srdce nejsou pouze nádoby pro ostatky, ale jsou to také symboly, které v sobě nesou příběhy a životy, které jsou nyní už součástí věčnosti.

Ruční výroba těchto uren dodává každému kusu jedinečnost. Řemeslníci, kteří tyto urny vyrábějí, vkládají do každé části svého výrobku péči a vytváří tím vysoce kvalitní výrobek.

Fotografie jako připomínka krásných časů

Možnost umístit na urnu fotografii zesnulého dodává další rozměr individuality. Fotografie na hrob jsou dnes už rozšířenou praxí. Obraz zesnulého na urně tak neustále připomíná jejich přítomnost v našich životech. Každý pohled na fotografii, jemně umístěnou na srdci urny, může vyvolat proud vzpomínek, které nás zaplaví a přenesou zpět do doby, kdy jsme s nimi sdíleli.

 

 

 

Pozlacené a postříbřené víka na urnách Nebe

Neustále rozšiřujeme nabídku dekorů pohřebních uren. Nově nabízíme možnost ke každé urně Nebe si zvolit celozlacené nebo celostříbrné víko urny.

Drahé kovy jsou ručně naneseny na povrch víka. Pohřební urna se zlatým nebo stříbrným víkem vypadá hodnotně. Zároveň se tato dekorace k tvaru Nebe velice hodí a zvýrazní čisté hladké a moderní linie tohoto tvaru pohřební urny...

https://www.ceske-urny.cz/urna-nebe-pozlacene-viko/

 

Plastické dekory na pohřebních urnách

Pohřební urny s plastickými dekory vytvořené našimi zkušenými malířkami a vylévačkami. Plastické dekory: soubor srdcí nebo plastická květina jsou ručně namalovány zlatem nebo platinou (stříbrem). Plastické dekory jsou zhotovovány ručně a každá urna s plastickým dekorem je trochu jiná a originální. Plastický dekor propůjčuje pohřební urně osobitý vzhled.  

 https://www.ceske-urny.cz/urna-foto-3-srdce/

Nové víko na urnu Diamant ,,Pod hvězdami spí...,,

NOVINKY: CO JE U NÁS NOVÉHO A CO V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ PŘIPRAVUJEME DO VÝROBY


Nové víko - horní díl pohřební urny Diamant s výstižným názvem ,,Pod hvězdami spí,,.....
Přikládáme pár fotek z dílny uměleckého modeláře, který právě dokončuje finální podobu ,,hvězdného,,
víka.....co na něj říkáte?

Obrázek článku