PORADÍME VÁM OD PO DO NE NA TELEFONU +420777002995. JSME TU PRO VÁS! DORUČUJEME AJ NA SLOVENSKO!

Nerezové a plastové urny

Volba správné pohřební urny se může jevit jako úkol vyžadující nejen citlivost, ale i praktický přístup. Existuje široká paleta materiálů, ze kterých jsou hřbitovní urny vyráběny. Každý z nich přináší své specifické výhody a vlastnosti.

V dnešní době je hodně typů uren a můžete se setkat s ručně vyrobenými, porcelánovými a designovými kousky. My se dnes ale zaměříme na porovnání těch nejvíce rozšířených uren - nerezových a plastových.

 

                                                              Nerezové urny

Nerezové pohřební urny, známé pro svou odolnost a eleganci, představují symbol trvanlivosti a stálosti. Nerezová ocel je materiál, který symbolizuje odolnost proti času a přírodním živlům, což je důvodem, proč se nerezové urny často volí pro venkovní uložení popela.

Nerezová ocel je materiál, který má vysokou korozní odolnost. Plánujete-li uložit své blízké v blízkosti vodní plochy nebo tam, kde je vysoká vlhkost jsou tyto typy pohřebních uren pro vás vhodně řešení.

 

 

 

Plastové urny

Plastové urny na druhé straně představují moderní, cenově dostupnou a lehkou alternativu.

Někteří sice mohou vnímat plast jako méně ušlechtilý materiál. Je ale důležité si uvědomit, že plastové urny mají nekonečnou škálu tvarů a designů.

Mohou být tedy stejně reprezentativní jako jejich kovové protějšky. Moderní plasty jsou navíc navrženy tak, aby byly odolné a ekologické.

 

 

 

Při výběru materiálu je prioritou si uvědomit, kam budete urnu umisťovat. Pokud plánujete umístit urnu v nepříznivých podmínkách a neuchovávat ji ve vnitřních prostorech, je vhodné přemýšlet o materiálu, jakým je například nerezová ocel, která lépe odolává vnějším živlům.